Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - OPS Praga Południe > Menu Przedmiotowe > Deklaracja dostępności > Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

  Drukuj
 

Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

 • Data publikacji strony internetowej: 12-03-2008

 • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 21-09-2020

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

 1. Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.
 2. Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników i nie są wystarczająco opisane.
 3. Brak dostępności wszystkich funkcjonalności za pomocą klawiatury.
 4. Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
 5. Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
 6. Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
 7. Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
 8. Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.
 9. Brak jest możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

 • Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-21

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Rafał Kubicki, r.kubicki@ops-pragaopludnie.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22/277-33-00. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl

Dostępność architektoniczna

Sposób dojazdu

Budynek znajduje się przy ul. Wiatracznej 11.

Dojścia piesze są od ulic: Grochowskiej, Wiatracznej i Kobielskiej. Przejście  dla pieszych przy
ul. Grochowskiej posiada sygnalizację świetlną, nie posiada sygnalizacji dźwiękowej. Przejście dla pieszych przy ul. Kobielskiej nie posiada sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości około 130 m.: Dwernickiego 01
( 123 kierunek Gocław, Dw. Wschodni, 173 kierunek  Stara Miłosna, 188 kierunek Lotnisko Chopina, 523 kierunek Stare Bemowo)

Najbliższe przystanki tramwajowe w odległości 250 m: Wiatraczna 05 ( 3 kierunek Annopol, 6  kierunek Metro Młociny, 22 kierunek Piaski, 26 kierunek Koło), Wiatraczna 04
(3 kierunek Gocławek, 6 kierunek Gocławek, 22 kierunek Wiatraczna, 24 kierunek Gocławek, 26 kierunek Wiatraczna), Wiatraczna 07 ( 9 kierunek Al. Krakowska, 24 kierunek Nowe Bemowo)

Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością  znajduje się koło wejścia do budynku Ośrodka

Najbliższy postój taksówek jest przy ul. Grochowskiej.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie : https:// www.wtp.waw.pl/

Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców

Wejście do budynku jest oznakowane, znajduje się na ścianie bocznej budynku od ul. Wiatracznej- wyposażone jest w drzwi dwuskrzydłowe przeszklone i jest dostępne dla osób na wózku. Dojście piesze jest równe, bez nachylenia. Do dalszych pomieszczeń na parterze prowadzą schody. Osoby z niepełnosprawnością transportowane są windą obsługiwaną przez pracownika punktu przyjęć interesantów. Winda jest dostosowana do transportu wózków. Sale do obsługi interesantów usytuowane są wyłącznie na parterze budynku. Tablica informacyjna jest usytuowana niedaleko od wejścia. Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym.

Korytarz na parterze prowadzący do w.c. nie jest wydzielony drzwiami i umożliwia wyminięcie się 2 osób. W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich.

Petenci obsługiwani są wyłącznie na  parterze, schody zawijane na I kondygnacje służą wyłącznie dla pracowników.

Możliwy jest wstęp z psem asystującym do pomieszczeń dla interesantów.

Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku. Dojście do toalety przez korytarz j/w. W toalecie jest przestrzeń manewrowa. Brak systemu przyzywowego. Miska ustępowa jest umieszczona po lewej stronie od wejścia, jest wyposażona w obustronne poręcze. 
 
Wprowadził BZMW/ext.IMatysiak 21-09-2020
Aktualizujący bzmw/ext.imatysiak 21-09-2020
Zatwierdzający bzmw/ext.imatysiak 21-09-2020
Publikujący Bartold Jan (GP) (Gabinet Prezydenta (GP)) 21-09-2020
Liczba odwiedzin: 415